دانشمندان هندی در مطالعه جدید درباره میزان پایداری آنتی بادی‌ها در بدن بهبودیافتگان کرونایی اطلاعات جدیدی را کسب کردند.

به گزارش ایمنا، در یک مطالعه جدید مشخص شده است که بهبودیافتگان کرونایی حداقل تا ۶۰ و حداکثر تا ۸۳ روز آنتی بادی این بیماری را در بدن خود دارند. این مطالعه که در بیمارستان فوق تخصصی و مؤسسه ژنومی و زیست شناسی CSIR در هند انجام شد، نشان می‌دهد آنتی بادی بیماری کرونا در بدن بهبودیافتگان کرونایی حداقل تا ۶۰ روز پایدار است که این نتایج خلاف گزارش قبلی مبنی بر اینکه آنتی بادی کرونا تا ۵۰ روز باقی می‌ماند را بیان می‌کند.

زمانی که بدن با عفونت یا بیماری مواجه می‌شود، سیستم ایمنی بدن فرد به صورت طبیعی به آن بیماری واکنش نشان می‌دهد و آنتی بادی تولید می‌کند که میزان و تعداد آنتی بادی‌ها بر اساس درجه آلودگی و عفونت فرد مشخص می‌شود.

سوجیت جها، دکتر و مدیر اصلی بیمارستان مکس هند گفت: این اولین گزارش درباره آنتی بادی در بیماران کرونایی هندی است که می‌تواند زمینه ساز تولید واکسن کرونا شود.

بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در این مطالعه که حدود ۷۸۰ نفر شرکت کردند و به مدت ۵ ماه طول کشید، مشخص شد بهبودیافتگان کرونایی حداکثر تا ۸۳ روز و حداقل ۶۰ روز آنتی بادی این بیماری را در بدن خود دارند.

ضامن ساز : تا زمان پیدا شدن قطعی واکسن باید به دستورالعمل‌های ایمنی و بهداشتی مانند شستن دست‌ها، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی، آلوده و بسته عمل نمود. در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید بدن خود را نیز تقویت کنیم.

منابع: خبرگزاری ایمنا