زمانی می‌توانید از قرنطینه خارج شوید که:

10 روز از شروع علائم گذشته باشد و 24 ساعت بدون استفاده از داروهای کاهش دهنده تب، تب نداشته باشید و علائم دیگر COVID-19 در حال بهبود باشند.

 از بین رفتن چشایی و بویایی ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها پس از بهبودی ادامه داشته باشد و نیازی به تاخیر انداختن قرنطینه نیست.

اکثر افراد برای اتمام و خروج از قرنطینه نیازی به آزمایش مجدد ندارند. با این حال، اگر پزشک شما آزمایش را توصیه کند، به شما اطلاع می‌دهد که چه زمانی می‌توانید بر اساس نتایج آزمایش خود دوباره در کنار دیگران باشید. 

اگر بدون داشتن علائم آزمایش COVID-19 مثبت شده، می‌توانید پس از گذشت 10 روز از آزمایش در کنار دیگران باشید. اکثر افراد برای اتمام و خروج از قرنطینه نیازی به آزمایش مجدد ندارند. با این حال، اگر پزشک شما آزمایش را توصیه کند، به شما اطلاع می‌دهد که چه زمانی می‌توانید بر اساس نتایج آزمایش خود دوباره در کنار دیگران باشید. 

توجه داشته باشید که این توصیه‌ها در مورد افرادی که COVID-19 شدید دارند یا دارای سیستم ایمنی شدید ضعیف هستند (نقص ایمنی دارند) اعمال نمی‌شود.

افرادی که در کنار افراد مبتلا حضور داشته‌اند باید 14 روز خود را از آخرین روز تماس با آن فرد قرنظینه کنند. البته اگر 3 ماه از بیمازی شخص می‌گذرد یا تا به حال خوب شده است یا علائم آن را ندارد نیازی به قرنطینه نیست.

منابع: سایت مراکز کنترل و پیشگیری بیماری