در خانه بمانید: اکثر افراد مبتلا به COVID-19 دچار بیماری خفیف آن می‌شوند و می توانند بدون مراقبت پزشکی در خانه بهبود یابند. به جز برای دریافت مراقبت های پزشکی از خانه خود خارج نشوید و به اماکن عمومی نروید.

از خود مراقبت کنید: استراحت کنید و مایعات زیاد بنوشید. از داروهای بدون نسخه مانند استامینوفن استفاده کنید تا به شما کمک کند  احساس درد نداشته باشید.

با پزشک خود در تماس باشید: قبل از دریافت مراقبت های پزشکی با او تماس بگیرید. اگر مشکل تنفسی دارید، یا علائم هشدار دهنده اضطراری دارید یا فکر می کنید که در وضعیت اضطراری هستید، حتماً خود را تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دهید.

از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکنید.

خود را از دیگر افراد جدا کنید: تا جایی که امکان دارد در یک اتاق بمانید و با دیگر افراد خانه و حیوانات خانگی فاصله بگیرید. اگر امکانش فراهم هست از دستشویی جدا استفاده کنید. اگر مجبور هستید که کنار افراد یا حیوانات در خانه باشید حتما از ماسک استفاده کنید.

علائم خود را کنترل کنید: از علائم معمول COVID-19 تب و سرفه می‌باشد. دستورالعمل‌های بهداشتی مرکزی که برای درمان به آن مراجعه کردید را رعایت کنید. علائم هشدار دهنده اضطراری که باید بسیار آن‌ها را جدی گرفت شامل مشکل تنفسی، درد یا احساس فشار مدام در سینه، گیجی، عدم توانایی در هوشیار یا بیدار ماندن یا از خواب بلند شدن و کبودی لب‌ها یا صورت (آبی رنگ می‌شود) اینها تمامی علائم نیستند و در صورت مشاهده علائم اضطراری دیگر حتما با مراکز بهداشتی تماس بگیرید.

استفاده از ماسک: اگر مبتلا شدید حتما با استفاده از ماسک بینی و دهان خود را بپوشانید مخصوصا اگر مجبور هستید که در نزدیکی افراد دیگر یا حیوانات باشید. در صورتی که تنها هستید نیازی به استفاده از ماسک نیست و اگر به خاطر مشکل تنفسی قادر به استفاده از ماسک نیستید به نحوی دیگر عطسه و سرفه‌های خود را بپوشانید. در صورت ابتلا حدود 2 تا 3 متر از دیگران فاصله بگیرید. کودکان زیر 2 سال، افرادی که مشکل تنفسی دارند یا افرادی که بدون کمک دیگران نمی‌وانند ماسک را از صورتشان بردارند نباید از ماسک استفاده کنند. 

عطسه و سرفه خود را بپوشانید: می‌توانید با استفاده از دستمال کاغذی این کار را انجام بدهید و پس از استفاده آن را در سطلی که کیسه زباله دارد دور بیندازید. دستتان را سریع با آب و صابون به مدت 20 ثانیه بشورید و اگر آب و صابون در دسترس نیست از مواد ضدعفونی کننده الکلی (60%) استفاده نمایید. هرگز با دست نشسته چشم، بینی و دهان خود را لمس نکنید.

وسایل خود را در اختیار دیگران قرار ندهید: حتی در داخل منزل ظروف غذا خوری، لیوان، حوله یا محل خواب خود را در اختیار دیگران قرار ندهید. بعد از استفاده از این وسایل آن‌ها به طور کامل بشویید.

ضدعفونی: مکان‌هایی که زیاد لمس می‌شوند (مانند تلفن، کنترل یا ریموت و یا دستگیره درها و ...) را مخصوصاً در اتاق بیمار ضدعفونی کنید. از دستکش یک بار مصرف استفاده کنید و پس از استفاده از دستشویی و حمام آنجا را تمیز و ضدعفونی کنید. اگر شخص دیگری یا پرستار باید کار ضدعفونی را انجام بدهد حتما در صورت لزوم و به حداقل دفعات این کار را انجام بدهد و قبل از نظافت و ضدعفونی ماسک و دستکش یک بار مصرف بپوشد.

منابع: سایت مراکز کنترل و پیشگیری بیماری